advertise

شاید این سوال در ذهن شما بوجود آمده است که دوبله چه کاربردی در تولید محتوا دارد و چرا به عنوان یک محتوای صوتی شناخته می شود؟ در ابتدا شاید اینطور به نظر برسد که دوبله کمترین ارتباطی با این مقلوه ندارد ولی هنر تولید محتوای مافوت و تاثیرگذار در همین مورد است. یعنی استفاده خلاقانه از ابزارهایی که کمتر شرکتی برای تولید محتوای خود از آن استفاده می کنند و پیشی گرفتن در بازار با استفاده از این ترفند. در ادامه به صورت کامل بیان می کنیم که به چه شکل می توان از هنر دوبله در راستای تولید محتوا ساستفاده کرد ولی برای این منظور لازم است که در ابتدا تعریف روشن و دقیقی از دوبله در دسترس داشته باشیم تا با علم به اینکه دوبله چیست بتوانیم بهترین استفاده از این ابزار را داشته باشیم.

دوبله چیست؟


در ساده ترین حالت و شناخته ترین شدن تعریف دوبله می توان گفت که، دوبله در فیلم، قرار دادن صدای افرادی دیگر (به نام دوبلور) به جای صدای اصلی بازیگران است. دوبله اغلب با تغییر زبان فیلم همراه است. ولی گستره استفاده از دوبله بسیار افزایش پیدا کردن است به طور مال ممکن است شما در مرحله محتوای تصویری موشن گرافیکی را در اختیار داشته باشید که نیاز به صدا گذاری بر روش شخصیت ها داشته باشد و یا حتی ایجاد صدا در این مورد می توانید از هنر دوبله در محتوای صوتی خود استفاده نمایید. می توان نتیجه گرفت دوبله در کل روند قرار دادن صدای دوبلور بجای شخصیت های متوای ویدیویی به منظور انتقال اطلاعات می باشد. با وجود این تعریف به راحتی می توان مورد استفاده در تولید محتوا را پیدا کرد و با کمی خلاقیت به راحتی از آن در تولید محتوای صوتی و یا کامل کردن محتوای تصویری کمک گرفت.


موارد استفاده دوبله در تولید محتوا


بدون شک برای استفاده از این ابزار نیاز به توانایی، هوش، خلاقیت و فرصت طلبی دارید تا بتوانید به نحو احسنت این نوع محتوا را به بهره وری برسانید.


همانطور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از موارد مورد استفاده دوبله استفاده از آن در جهت کامل کردن محتوای تصویری مانند موشن گرافیک است از آنجایی که موشن گرافیک یکی از محتوای تصویری است که برای درک بهتر آن نیاز به صوت است می توان با استفاده از هنر دوبله هم بر جذابیت آن بیافزایید و هم مطالب مورد نظر خود را به شکل مناسب تری انتقال دهید.

مورد دیگری که می توانیم به آن اشاره کنیم دوبله به معنای واقعی یعنی دوبله با هدف تغییر زبان است. به این شکل که ممکن است شما برای محتوای تصویری خود کلیپی داشته باشید که به زبان اصلی باشد و شما نیاز دارید که این ویدیو را منتشر نمایید. مطمئنا منتشر کردن این کلیپ به همان زبان کار درستی نیست و برای انتقال بهتر اطلاعات نیاز دارید این ویدیو را دوبله کرده و سپس در دسترس مخاطبان خود قرار دهید.

برای استفاده از دوبله در تولید محتوا به چه چیزی نیاز داریم؟


نگاه آریایی

بدون شک دوبله یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط افراد واجد شرایط آن و با امکانات و تجهیزات مخصوص انجام بگیرد بنابراین به شما توصیه می کنیم در این زمینه با مجموعه تخصصی مانند هلدینگ نگاه آریایی همکاری کنید تا بتوانید استفاده مفید تری از محتوای صوتی دوبله داشته باشید. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از صدای خودتان زیرنظر متخصصان این فن استفاده نمایید. کافی است که فرم مشاوره زیر را پر کرده و در جلسه ای که تنیم می شود حضور پیدا کنید.