advertise

فتوکلیپ در حال حاضر محتوای ویدیو بخاطر بازخورد بالایی که دار از محبوبیت بسیار بالایی در بین تولید محتوا کنندگان و صاحبان کار و کسب های مختلف پیدا کرده است و دارنگان سایت های اختصاصی به دنبال تولیید محتوای ویدیویی و تصویری با کیفیت بالا و مناسب کار و کسب خود هستند. به همین دلیل مقداری از سرمایه خود را در این امر سرایه گذاری کرده و تلاش خود را می کنند تا بتوانند شرکت تولید محتوای معتبری را پیدا نمایند تا بتواند مسئولیت این امر مهم را به عنده آن ها بگذارند که می توان با اطمینان گفت مجموعه هلدینگ نگاه آراییی با پوشش تمامی انواع محتوا اعم مخحتوای تصوری و ویدیویی می تواند گزینه مناسبی برای کار و کسب شما باشد. محتوای ویدیویی دارای انواع مختلفی می باشد از حمله مصاحبه تصویری، تیزر، موزیک ویدیو، مستند سازی و ... که در این بین فتوکلیپ یکی از نمونه محتوای ویدیویی است که کاربرد بسیار زیادی دارد و می توانید با استفاده درست و بجا از این نوع محتوا بازخورد سایت خود را افزایش دهید.

فتوکلیپ چیست؟


نگاه آریایی

فتوکلیپ در واقع یکی از زیرمجموعه های محتوای تصویری است که با توجه به اهمیت این نوع محتوا می توانید از فتئکلیپ های محتلف برای ارائه محصولات و معرفی خدمات خود استفاده نمایید و با انتاشر این ویدیو در وبلاک ای مختلف و شبکه های مجازی مخاطبان بیشتری را به سمت کار و سب خود هدایت نمایید. فتوکلیپ ها از عکس و متن به صورت همزمان در کنار هم تشکلی شده است که این باعث می شود حذابیت ان برای مخاطبان نسبت به محتوای متنی بیشتر باشد و اضافه کردن نریت و صدا به این ویدیو جذابیت آن را چندین برابر می کند. شما می توانید با استفاده خلاقانه و بجا از این مورد بجای محتوای متنی مخاطبان خود را به ماندن در صفحه سایت خود ترعیب نموده و با استفاده از این روش رتبه گوگل خود را افزایش دهید. همچنان از آنجاییکه رتبه بندی گوگل بر اساس محتوای سایت شما انجام می شود هرچه این محتوا از کیفیت بالاتر و انواع مختلف بیشتری برخوردار باشد به صورت بدیهی دارای رتبه گوگل بهتری نیز می باشد. و از آنجاییکه محتوای تصویری و بخصوص ویدیوها از محبوبیت بییشتری برخوردار هستند با قرار دادن این محتوا در استراتژی بازاریابی خود می توانید با یک تیر چند نشان را بزنید.

۴ اصل اساسی در ساخت یک فوتوکلیپ حرفه ای و اثرگذار


فتوکلیپ های از نمایش تعداد زیادی از عکس، متن همراه با موسیقی و افکت های هرکتی و گرافیتی ساخته می شود. این نمونه محتوا برخلاف دیگر نوع ویدیو که نیاز به تخصص و دانش بالای تدوین دارد، دارای روش های ساده تری است که می توانید با آموزش های ساده ویدیوهای خوب تولید نمایید. به همین دلیل محتوای ویدیویی فتوکلیپ به سرعت مورد توجه قرار گرفته و حجم زیادی از محتوای سایت ها را به خود اختصاص داده است. قواعد یک فوتوکلیپ خوب را می توان به طور کلی به دو فسمت عمده تقسیم کرد؛


بخش اول، رعایت اصول کلی استراتژی ساخت ویدیو است
بخش دوم رعایت اصول فنی و تنظیمات مربوط به تدوین می باشد.

هر فوتوکلیپ باید یک اصل ۴ عنصری را رعایت کرده باشد تا از نظر محتوا دارای کیفیت مناسبی باشد.


نگاه آریایی

موضوع فتوکلیپ

فوتوکلیپ ها این فابلیت را دارند که برای گستره متنوعی از موضوعات تولید شوند پس تعیین موضوع آن اولین قدمی است که باید انجام شود.


نگاه آریایی

مخاطب فتوکلیپ:

تفاوتی ندارد که یک فوتوکلیپ با مقاصد اقتصادی تولید می شود یا غیراقتصادی در هر صورت نیاز است بعد از تعیین موضوع هر فتوکلیپ جامعه هدف آن را نیز مشخص نمایید.


نگاه آریایی

عنصر اصلی هر فتوکلیپ عکس و تصاویر:

همانطور که از نام این محتوا مشخص است عنصر اصلی تشکیل دهنده آن عکس ها و تصاویر هستند پس انتخاب تصاویر مناسب با کیفیت و مرتبط را فراموش نکنید.


نگاه آریایی

موسیقی مناسب فتوکلیپ:

انتخاب موسیقی مناسب و اصتافده از تصاویر هماهنگ با ریتم موسیقی نشان از حرفه ای بودن شماست. موصیفی به ویدیو شما روح می بخشد . می تواند احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. پس بهتر است اهمیت این موضوع را دست کم نگیرید.